KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Rotogravyr 10141140
nr 1014 1140
Wilhelm Kåge
(1889-1960), Sverige
Rotogravyr, Wilhelm Kåge (1889-1960), modell, signerad, -47, motivet: 20x14
Wilhelm Kåge, född 1889 i Stockholm, död 1960, svensk keramiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 januari 2016
kl 19:52:15
24/1 15:34:12
100 kr
25/1 10:19:29
Wilhelm Kåge
Läs mer om Wilhelm Kåge